Ponde Sand Drags Winners

February 2013 Winners
Unlimited   Toby HAMCA   Runner up   Stork
Competition Rick Hothman Runner up Yarn HAMCA Pt
Modified Street Jake Bowman Runner up Shaun Pomery
Buggy
Stevo
Runner up Josh HAMCA
Quads Sean Collins Runner up Bar Genert
Speedway/Off Road Sean Collins Runner up Nicholas Wilkins
Open 250cc Luke Kats Runner up Harley Ray-Moore
Junior 150cc Michael Spiteri Runner up Jack Hamment
Junior 90cc Luke Mattschoss Runner up   Ellia Broadstock
Junior 65cc Axten Broadstock Runner up Zack Kats
PeeWee Zack Kats Runner up Jacob Angus
Freestyle   N/A   Runner up   N/A
February 2012 Winners
Unlimited   John HAMC Pt   Runner up   Simon Rebels MC
Competition Adam Smith Runner up Dan Dycer
Modified Street Martin Draper Runner up Chris Scanlon
Buggy
Carla Sutherland
Runner up Shane Hill
Quads Rick Hothman Runner up Paul Smith
Speedway/Off Road Toby HAMC Pt Runner up Jed Heaslip
Open 250cc Luke Kats Runner up Roy Hamment
Junior 150cc Tyson Neville Runner up Boden Faehman
Junior 90cc Luke Mattschoss Runner up Lochie McPhal
Junior 65cc Axten Broadstock Runner up Cody Scanlon
PeeWee Declan Carberry Runner up Zack Karls
Freestyle   Adam Grope   Runner up   Andy Hensel
February 2011 Winners
Unlimited   Beno CCMC   Runner up   Bob Bishop
Competition Dan Dycer Runner up David Affleck
Modified Street Martin Draper Runner up Chris Scanlon
Buggy
Matt Fisher
Runner up Josh HAMCA
Quads Dion Hollingsworth Runner up Sean Collins
Speedway/Off Road Wayne Binham Runner up John Stace
Thumpsters Fred Cameron Runner up Sean Collins
Junior 150cc Broadie Walding Runner up Dacy Walding
Junior 90cc Chris Moustrides Runner up Harley Ray Moore
Junior 65cc Axten Broadstock Runner up Sheldon Bracknell
PeeWee Declan Carberry Runner up Jackson Poker
February 2010 Winners
Unlimited   Beno CCMC   Runner up   Kaffir CDMC Perth
Competition Arron CDMC Runner up Mitch CDMC
Modified Street Martin Draper Runner up Jason Carbery
Buggy
Matt Fisher
Runner up Gary Leavy
Quads Darren Barsen Runner up Nev Dalitz
Speedway/Off Road Sean Collins Runner up Bryce Kearns
Thumpsters Ben Burford Runner up Jeff Collins
Junior 150cc Harley Ray Runner up Chris Scanlon
Junior 90cc Ryan Lock Runner up Cooper Grieg
Junior 65cc Ryan Hoffman Runner up Axton Broadstock
PeeWee Jai Lamb Runner up Cody Scanlon
February 2009 Winners
Unlimited   Kaffir CDMC Perth   Runner up   Bernie HAMCA
Competition Mark HAMCB Runner up Stace HAMCA
Modified Street Brad Swinton Runner up Martin Draper
Buggy
Carla Sutherland
Runner up Matchy
Quads Paul Smith Runner up Darren Barsen
Speedway/Off Road Anthony Watkins Runner up Bryce Kearns
Thumpsters Ben Burford Runner up Jeff Collins
Junior 150cc Jack Prout Runner up Shane Hitch
Junior 85cc Kirk Rasmussin Runner up Ashlee Zadow
Junior 65cc Ty Lynch Runner up James Elliot
PeeWee Chris Moustides Runner up William Wageneight
February 2008 Winners
Unlimited   Brad HAMCA   Runner up   Bernie HAMCA
Competition Rick Hoffman Runner up El HAMCA
Modified Street Stetch Runner up Mark - Naracoorte
Buggy
Dave Blacky
Runner up Chris O'Brien
Quads Gary Leavy Runner up Sean Collins
Speedway/Off Road Anthony Watkins Runner up Danial Cox
Thumpsters Jeff Collins Runner up John Warker
Junior 125cc Harley Ray Moore Runner up Bill Lock
Junior 85cc Danial Cox Runner up Liam Henry
Junior 65cc Sam Farmer Runner up Shanay Robinson
PeeWee Ryan Hoffman Runner up Kala Robertson
Freestyle Adam Grope Runner up Sam Balnaves
February 2007 Winners
Unlimited   Bernie HAMCA   Runner up   Peter Mannum
Competition Borris HAMCDEC Pro Runner up Rick Hoffman
Modified Street Brad Swinton Runner up Stretch
Buggy
Matchy
Runner up Chris O'Brien
Quads Josh HAMCA Runner up Russel Yarnton
Speedway/Off Road Glen Hughs Runner up Ant Deiner
Thumpsters Scott Eldridge Runner up Wayde
Junior 125cc Dylan Weatherly Runner up Shane Hitch
Junior 85cc Arthur Sissis Runner up Brendon C
Junior 65cc Tony Pellicone Runner up Riley S
PeeWee Joel Pellicone Runner up Kala Robertson
Freestyle Adam Grope Runner up Dylan P
February 2006 Winners
Unlimited   Bernie HAMCA   Runner up   Brad HAMCA
Competition Stace Runner up Rick Hoffman
Modified Street Stretch Runner up Brad Swinton
Street Runner up
Quads Col Mercer Runner up Josh HAMCA
Speedway/Off Road Jack Cavangh Runner up Damian Conway
Junior 125cc Roy Hamment Runner up
Junior 85cc Michael Andrews Runner up Shanay Robinson
Junior 65cc Rory Baldwin Runner up Chris Scanlon
PeeWee Paul Parsons Runner up Rowan Baldwin
Freestyle Shane Toft Runner up Chris Monteau
February 2005 Winners
Unlimited   Bernie HAMCA   Runner up   Bob Mannum
Competition Stace HAMCA Runner up Boris
Modified Street Brad Swinton Runner up Rick Hoffman
Street Clarry Jones Runner up P. Kruse
Quads Mark Ryan Runner up W. Smith
Speedway/Off Road Beau Hewat Runner up Brad Swinton
Junior 125cc D. Weatherly Runner up W. Clark
Over 80cc R. Hamment Runner up M. Brook
Under 80cc Troy Smith Runner up Rowan Baldwin
PeeWee S. Robinson Runner up L. Tringay
February 2004 Winners
Unlimited   Brad HAMCA   Runner up   Ray HAMCN
Competition Stiff HAMCA Runner up Stace HAMCA
Modified Street Brad Swinton Runner up Greg Shadel
Street Roach HAMCN Runner up
Trike Yvett Dew Runner up
Speedway/Off Road Brad Swinton Runner up Steve Law
Under 14 Beau Hewat Runner up Jess Rodgers
Over 80cc D. Weatherly Runner up John Stace
Under 80cc Jess Bingos Runner up Chris Scanlon
PeeWee Troy Smith Runner up Beau Stattin